Kelias į Lietuvos laisvę buvo ir ilgas ir sunkus, aplaistytas nekaltų žmonių krauju. Net ir atkūrę nepriklausomybę negalėjome jaustis saugūs. 1991 metų sausio 13 d. sovietų valdžia pradėjo terorą prieš nepriklausomą Lietuvą, siekdama susigrąžinti mūsų valstybę. SSRS kariuomenė siekė užgrobti strategiškai svarbius objektus ir perimti valdžią. Atsakydami į šią agresiją žmonės masiškai vyko prie Parlamento, televizijos bokšto, kitų svarbių objektų, žinodami, jog jie gina savo ir savo vaikų laisvę bei ateitį. Manyta, kad minios beginklių žmonių, apsupusios minėtus objektus, galbūt privers kariuomenę atsisakyti pulti. Deja, įniršio apakintas priešas nepaisė jokių moralinių vertybių – kruvinieji įvykiai pareikalavo 14 Laisvės gynėjų gyvybių, dar apie 700 buvo sužeisti, kai kurie iš jų liko neįgaliais visam gyvenimui.
Dalį objektų pavyko užgrobti, tačiau galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti, ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti. Nors ir aplaistyta krauju, tačiau Tėvynės Lietuvos laisvė buvo apginta. Nuo šiol ši diena mūsų valstybėje minima kaip Laisvės gynėjų diena. Kruviniems sausio įvykiams atminti visoje Lietuvoje uždegamos žvakelės. Tęsdama ilgalaikį bendradarbiavimą su Tarptautine Teisingumo komisija mūsų progimnazija taip pat sužibo daugybe atminimo švieselių.
Tuo sunkiu laikotarpiu mūsų šalyje buvo juntama nepaprasta vienybė ir susitelkimas bendram tikslui – kovai už Lietuvos Laisvę. Beginkliai žmonės, suvažiavę iš visos Lietuvos, dainuodami patriotines dainas ir degdami meile Tėvynei, drąsiai stojo prieš sovietų agresorių. Su trispalvėmis rankose skanduodami žodžius „Lietuva, Laisvė“, jie apjuosė ir saugojo strategiškai svarbius Lietuvos objektus. Lietuva, nors ir netekusi savo vaikų (kai kurių labai jaunų), atlaikė siautėjančio priešo smurto atakas.
Nepabūgę sovietų kariuomenės ir tankų, mūsų piliečiai pasirinko nesmurtinį kelią ir įrodė pasauliui, jog prieš tautos dvasios galią bejėgis net stipriausias priešas.
Prisimindami ir pagerbdami Laisvės gynėjus, privalome būti pasirengę ginti nepriklausomą Lietuvą bet kurią akimirką, bet kuriuo metu, taip kaip mums jau parodė žuvusieji už Lietuvos laisvę tą kruviną sausio naktį.
Istorijos mokytojas ekspertas Antanas Meištas