Birželio 14-ąją Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Šią dieną minimi 1941 m. birželio 14 d. prasidėję Lietuvos gyventojų trėmimai. Tuo metu iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, tarp kurių 5 060 buvo vaikai iki šešiolikos metų amžiaus.
Šiais metais Tarptautinės komisijos sekretoriatas Lietuvos mokykloms pasiūlė prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Tremties vaikų žaislai“. Kaip teigiama pranešime spaudai, „paminėjimo tema kilo iš tremtinių atsiminimų, kuriuose aprašomas į nežmoniškas sąlygas pakliuvusių vaikų gyvenimas: artimųjų ligos ar netektys, sunkus darbas, nuolatinis maisto trūkumas, bet kartu ir vaikiškas noras žaisti, draugauti – turėti vaikystę. Tačiau stipriausias vaikų troškimas buvo kitas – kad išgyventų jų tėvai, broliai ir seserys, kad galėtų kada nors pamatyti Lietuvą. Todėl tremtį išgyvenusių žmonių atsiminimuose dažnai kartojasi mintis, jog vaikams atsidūrus Sibire – jų vaikystė iš karto pasibaigė. Lietuvos mokyklų bendruomenėms, Tolerancijos ugdymo centrams buvo pasiūlyta skaityti buvusių tremtinių atsiminimus, ieškoti tokių tekstų, kuriuose atsispindi vaikų, paauglių išgyvenimai.“
Mūsų progimnazijoje taip pat paminėta ši diena. Visą savaitę vyko istorijos mokytojo A. Meišto pamokos, skirtos šiai diena paminėti. Mokiniai skaitė savo parengtus pranešimus tremties tema, vyko filmo „Ledo vaikai“ (rež. J. Lingys) peržiūra ir aptarimas. Ši diena, tai ne tik tremties aukų atminimas, bet ir pamoka ateities kartoms, kad siaubinga istorija daugiau niekada nepasikartotų.