Sausio, vasario ir kovo mėnesiais progimnazijos mokiniai dalyvavo projekte "Mind the Mind - to Combat the Stigma of Mental Disorders" (liet. "Kova prieš psichikos sutrikimų stigmas"), kuris vykdomas progimnazijoje jau antrus metus iš eilės, koordinuojant mokyklos psichologei A. Šimkutei ir specialiajai pedagogei V. Lipavičiūtei.
Šis projektas inicijuotas Europos psichologijos studentų asociacijos Socialinės Įtakos grupės. Lietuvoje jį koordinuoja Lietuvos psichologijos studentų asociacija. Projekto "Mind the Mind - to Combat the Stigma of Mental Disorders" tikslas – interaktyvių seminarų metu mažinti stigmą, prietarus ir neteisingas moksleivių nuostatas, supančias psichikos sutrikimų turinčius asmenis. Stigma – tai tam tikra žymė, dėl kurios žmogus išskiriamas iš kitų ar gali būti diskriminuojamas. Dažnai stigmatizuojamos pažeidžiamiausios visuomenės grupės. Tai mažina žmogaus orumą, apriboja galimybes išnaudoti vidinį potencialą ir sutrikdo pasitenkinimą gyvenimu. Net 9 iš 10 žmonių, kenčiančių nuo psichikos sutrikimų, prisipažįsta, jog yra patyrę diskriminaciją. Tad projektu siekiama šviesti moksleivius apie stigmatizaciją, mažinti socialinę visuomenės atskirtį.
Psichologijos studentės M. Rudytė, J. Kolesnik ir kiti minimo projekto savanoriai vedė užsiėmimus visoms penktoms klasėms. Taip pat į projektą įtrauktos tos šeštos, septintos ir aštuntos klasės, kuriose užsiėmimai nevyko pernai. Šių pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su psichikos sutrikimų sąvoka bei klasifikacija. Mokiniai kalbėjosi ir diskutavo apie tokius psichikos sutrikimus kaip depresija, autizmo spektro sutrikimas bei dėmėsio ir aktyvumo sutrikimas, žiūrėjo video filmukus, padedančius geriau suprasti minimų sutrikimų požymius. Užsiėmimų metu moksleiviai buvo mokomi tolerancijos bei pagalbos būdų psichikos sutrikimų turinčių žmonių atžvilgiu.
Psichologė Alina Šimkutė