Šiemet sukanka 75 metai tragiškam įvykiui, kai 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas. Ši sukaktis kartu žymi ir visos Lietuvos žydų bendruomenės tragediją. Tarpukario Lietuvoje, įskaitant ir Vilniaus kraštą, gyveno per 200 tūkst. žydų.
Lietuvoje gimę, kaip ir kitados visose LDK žemėse gyvenę jų protėviai, vadinami litvakais. Šimtmečius žydų kultūra sudarė svarią Lietuvos kultūros dalį, be kurios neįmanoma įsivaizduoti šalies istorijos. Tačiau Antrasis pasaulinis karas sugriovė iki tol ramų gyvenimą. Sovietinius okupantus Lietuvoje pakeitė kiti – skelbiantys nacių ideologiją ir turintys siaubingą tikslą – sunaikinti ne tik žydų kultūrą, bet ir pačią tautą. Vokiečių okupacijos metais išžudyta apie 95% Lietuvos žydų. Amžius klestėjusi litvakų bendruomenė su įspūdingais kultūros laimėjimais ir tradicijomis buvo žiauriai sunaikinta. Šiandien galima tik įsivaizduoti, kokia Lietuva būtų, jei nebūtų patyrusi holokausto ir praradusi savųjų žydų.
Progimnazijoje veikiančio tolerancijos ugdymo centro koordinatorius mokytojas metodininkas Antanas Meištas kartu su mokiniais per istorijos pamokas diskutavo apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Mokiniai rengė pranešimus ir kompiuterines prezentacijas šia tema, žuvusiems pagerbti ir atminti atsinešė simbolinių akmenėlių su ant jų užrašytais žuvusiųjų vardais. Tai padėjo mokiniams suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir stengtis, kad tai nepasikartotų.